Pinterest'te Pinleme Nasıl Yapılır?

pindestek

Administrator
Yönetici
#1
Pinterest'te Pinleme Nasıl Yapılır?

Pinterest bir fotoğraf ve video platformudur. Pinterestte çeşitli kategoriler bulunuyor ve kişiler bu kategorileri kullanarak istediği fotoğrafı ya da videoyu paylaşabilir. Pinterest platformunda 2 çeşit paylaşım vardır; bu paylaşımlardan bir tanesi kendi sayfanızda kendi fotoğraflarınızı veya videolarınızı paylaşmak, diğeri ise takip ettiğiniz kişilerin fotoğraf veya videolarını paylaşmak.

Siz takip ettiğiniz bir kişinin paylaşımını paylaştığınız zaman pinleme yapmış oluyorsunuz. Pinlemede kullanılan pin seçeneği ise pinterestte beğendiğiniz içerikleri kaydetmenize yarayan bir görsel simge. Bunun yanında birde pano tabiri bulunuyor. Pano ise pinleme yaptığınız içeriklerin kategorilerine göre ayrılarak sayfada gösterilmesidir.Pinleme Nasıl Yapılır?

Pinterestte pinleme yapmak son derece basittir. Pinterest sayfasında gezerken bir görsel beğendiğiniz diyelim. Bu görselin üzerine tıkladığınız zaman görselin sol üst tarafında ‘’ pin it’’ diye bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşınıza ‘’ hangi kategori’’ diye bir soru çıkacak. Bu soruyu cevapladıktan sonra pinleme yapmış oluyorsunuz ve görsel sizin koleksiyonunuza eklenmiş oluyor.

Pinleme yaptığınız görseller panoya oluşturuluyor. Eğer farklı kişilerin gönderilerini farklı panolarda saklamak istiyorsanız pano sayfasına girdikten sonra ‘’ yeni pano oluştur’’ seçeneğine tıklamalısınız. Böylece kendinize yeni bir pano oluşturmuş olacaksınız. Bu işlemi istediğiniz kadar yapabilme hakkınız bulunuyor. Pinterest öğrendikçe daha zevkli hale geliyor. Siz de Pinterestte üye olarak eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.
 
Üst